Noclegi – jak zorganizować samemu?

Rezerwacja noclegu to jeden z najważniejszych elementów planowania wyjazdu. Szczególnie jeśli wybraliśmy podróż na własną rękę, bez biura podróży. Jeśli mamy wykupiony lot, pora zając się noclegiem. Jak to zrobić?

Jak zorganizować noclegi samemu?

Gdzie szukać noclegu? Odpowiedź na to pytanie zabrzmi banalnie – w Internecie. Ale właśnie tak – istnieją tzw. wyszukiwarki noclegów. My korzystamy z Booking.com. Inną także znaną wyszukiwarką jest Airbnb.pl (my nie mieliśmy okazji z niej korzystać). Wyszukiwarki te umożliwiają szukanie i rezerwację noclegów w Polsce, Europie, poza nią, niemal na całym świecie. Coraz więcej polskich hoteli, pensjonatów, domków widzimy właśnie w Booking.com. Korzystanie z tego typu wyszukiwarek noclegów jest bardzo wygodne . Można w nich znaleźć praktycznie wszystko, czego dusza zapragnie. Każdy rodzaj noclegu – hotel, domek, apartament,studio, prywatny pokój, taniej, drożej, przy plaży, w centrum, z wyżywieniem i bez, o wysokim i niższym standardzie, .itd. Wszystkie oferty noclegów w jednym miejscu.

Jak szukać noclegu?

Korzystanie z wyszukiwarek noclegów (Booking.com, Airbnb.pl) jest proste, szybkie i przyjemne. My nie wyobrażamy sobie już inaczej szukać noclegów. Wybór kryteriów we wspomnianych wyszukiwarkach jest również spory. Wystarczy określić swoje wymagania i wyszukiwarka wyświetli nam dostępne oferty, ze szczegółami. Każda oferta zawiera dokładne informacje i my jeszcze nigdy się nie zawiedliśmy, ale… trzeba uważnie czytać każdą ofertę. Co dokładnie zawiera przedstawiona cena. Niektóre obiekty pokazują bowiem ceny bez wyżywienia, inne z wliczonym śniadaniem, a jeszcze inne all inclusive. Czasem wymagana jest przedpłata a czasem płatność jest w obiekcie. Zapoznajmy się też z warunkami anulacji rezerwacji – niektóre oferty mają bezpłatną anulację, inne pobierają opłaty. Generalnie wszystko jest dokładnie napisane, wystarczy czytać szczegóły oferty. Jeśli coś jest niejasne, można skontaktować się z obiektem i dopytać. Warto też poznać opinie innych gości, których nie brakuje ( w Booking.com są praktycznie przy każdym obiekcie).

Noclegi na własną rękę? To możliwe!

Szukanie noclegów przez Booking bardzo ułatwia sprawę – w jednym miejscu mamy oferty noclegów niemal zewsząd. Warto zawsze porównać ceny z Booking.com z cenami, które dostalibyśmy kupując nocleg bezpośrednio w obiekcie.

Wskazówka!
Należy zawsze zwracać uwagę, czy oferta, którą wybieramy, jest bezzwrotna (wymagająca 100% przedpłaty), czy jest możliwość bezpłatnego anulowania rezerwacji. Oferty bezzwrotne są tańsze, ale w przypadku rezygnacji utracimy całą kwotę. Wszystko zależy, na ile pewny jest nasz wyjazd 🙂 

Kliknij TUTAJ jeśli szukasz noclegu w Polsce, Europie i w innych zakątkach świata.

Organizowanie wyjazdu na własną rękę, bez biura podróży wymaga zaangażowania, ale jak raz się spróbuje to ciężko zrezygnować z samodzielności w tym temacie. O tym, jak krok po kroku zorganizować wyjazd na własną rękę, bez biura podróży, pisaliśmy TUTAJ.
Pamiętajmy, że planując podróż po Europie albo w dalsze zakątki świata powinniśmy zacząć w pierwszej kolejności od zorganizowania lotu, a dopiero później rezerwować hotel. ZAWSZE w tej kolejności, nie odwrotnie. Dlaczego? O tym przeczytają Państwo TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *