Restauracje bufetowe – pomysł na jedzenie w podróży

Gdzie jeść w podróży? Co jeść na wyjazdach? W jakich restauracjach? Z jedzeniem na mieście nie jest łatwo. Przynajmniej nam, ale ostatnio odkryliśmy restauracje bufetowe – cudowne rozwiązanie problemu jedzenia w podróży, na mieście.

Chcielibyśmy podzielić się z Państwem nowym sposobem na jedzenie, gdy jesteśmy w podróży. Oczywiście z jedzeniem na wyjazdach różnie bywa. Raz lepiej, raz gorzej. W zależności od charakteru wyjazdu, ochoty i rożnych innych okoliczności korzystamy z różnych opcji – jemy tzw. street food, czyli z ulicznych budek, w barach, bistro, restauracjach i w hotelu, w którym w danym momencie się zatrzymujemy. Choć ten ostatni wariant coraz rzadziej u nas występuje. Poprzestajemy zwykle na śniadaniu hotelowym ( z wygody albo dlatego, że jest w cenie) a pozostałe posiłki jemy na mieście. Nie musimy wracać do hotelu na określoną godzinę, możemy próbować lokalnej kuchni lub to, co lubimy. Korzyści widzimy coraz więcej. Choć, tak jak piszemy, zależy to od wyjazdu.
Wraz z jedzeniem na mieście zawsze rodzi się dylemat, gdzie pójść. Żeby było naprawdę smacznie. To w pierwszej kolejności. I w rozsądnej cenie.

Restauracje bufetowe – nowy sposób na jedzenie w podróży

Będąc w Edynburgu odkryliśmy tzw. restauracje bufetowe, które naszym zdaniem są fajnym sposobem na jedzenie na mieście. A na pewno warto, choć raz, wybrać się do restauracji o takim modelu działania. Na czym polegają? Opisujemy poniżej, na przykładzie tych, w których byliśmy w Edynburgu. Wiemy natomiast, że takie restauracje bufetowe działają w rożnych krajach. Trzeba po prostu sprawdzać. Google na pewno nam w tym pomogą. Na pewno są w Szkocji i Anglii. Jeśli spotkamy się z nimi w innych miejscach, będziemy je tutaj dodawać. Jeśli Państwo spotkali się z takimi restauracjami w innych krajach to chętnie się o nich dowiemy.

Restauracje bufetowe – na czym polegają?

Działanie restauracji bufetowych można porównać do hotelowego all inclusive:

  • wszystko w jednej cenie i bez limitu – płaci się jedną cenę “za wejście” od osoby i je się wszystko bez ograniczeń w myśl zasady “jesz, ile chcesz” (wyjątkiem są napoje, za które płaci się dodatkowo)
  • potrawy serwowane są w formie bufetu (na bieżąco uzupełnianego przez kelnerów)
  • restauracje bufetowe zwykle są otwarte od południa do późnego wieczoru
  • cena od osoby może różnić się w takich restauracjach w zależności od pory dnia ( w południe taniej, wieczorem drożej) a także dnia tygodnia (w tygodniu taniej, w weekend drożej), wiec warto sprawdzić, bo można przyjść tak, żeby zjeść np. 25% taniej

Restauracje bufetowe są o tyle dobrym rozwiązaniem, że po pierwsze – próbujemy wszystkich dań i jemy to, co nam smakuje. Po drugie – nie czekamy na jedzenie. Dania są już gotowe, więc jemy od razu, jak przyjdziemy do restauracji. I po trzecie – możemy najeść się do syta i spędzić tam więcej czasu. Wszystko ( z wyjątkiem napojów, za które płaci się dodatkowo) mamy w cenie “wejściówki”.
W Edynburgu odwiedziliśmy dwie takie restauracje, które cieszą się dużą popularnością i bardzo dobrymi opiniami. Chińską – restauracja “China Red” oraz restaurację “Cosmo”, które serwuje dania, z różnych kuchni świata.

Chińska Restauracja bufetowa w Edynburgu – China Red

Restauracja “China Red” serwuje kuchnie głównie chińską i japońską. Znajdziemy w niej ogromny wybór chińskich rozmaitości i sushi. W cenie “wejścia” również lody, gofry, ciasta i różne desery. Napoje natomiast były dodatkowo płatne.

Praktyczne informacje:
Restauracja China Red znajduje się w okolicy Zamku “Edynburg Castle”, adres:
30 Grindlay Street, Edinburgh
Link do strony restauracji znajdą Państwo TUTAJ
Link do mapy google TUTAJ.

RESTAURACJA BUFETOWA “COSMO WORLD KITCHEN” W EDYNBURGU

Tutaj kulinarna eksplozja. W restauracji “Cosmo” znajdą Państwo kuchnie z różnych zakątków świata. A dokładnie z ośmiu. W bufecie króluje menu meksykańskie, europejskie i wszystkie azjatyckie. Do tego lody, ciasta i wszelakie desery, które również są w cenie “wejściówki”. Restauracja ma bardzo szerokie menu. Jest naprawdę smacznie i przyjemnie. Można popróbować nowych smaków, ale też znajdziemy pewniaki – pieczonego kurczaka, frytki, sałatki, które można samemu skomponować. Każdy na pewno odnajdzie tutaj swoje kulinarne smaki.

Praktyczne informacje:
Restauracja COSMO znajduje się w okolicy Calton Hill , adres:
Omni Centre,
Greenside Place, Edinburgh
Link do strony restauracji znajdą Państwo TUTAJ
Link do mapy google TUTAJ.

Dla nas restauracje bufetowe są odkryciem roku jeśli chodzi o jedzenie podczas podróży. Na mieście. Za niewielkie pieniądze (idąc w porze lunchu tj. w godz. 12:00-16:16:00) i całkiem przyzwoite kwoty w porze wieczorowej (po godz. 16:00), gdzie obiadokolacja może być przyjemną i dłuższą chwilą przy lampce wina czy innego trunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.